Zaloguj się

Zaawansowane
Produkcja Ursusa w Bośni i Hercegowinie
ursus14034TraktorBazar.jpg19 lipca 2012 w obecności premiera Republiki Serbskiej w Bośni i Hercegowinie  Pana Aleksandara Džombića zawarto porozumienie dotyczące zasad współpracy pomiędzy spółką URSUS SA i spółką ELVACO A.D. Na mocy podpisanego dokumentu URSUS SA wraz z ELVACO A.D. utworzą na terenie Bośni i Hercegowiny spółkę joint-venture zajmująca się produkcją i montażem ciągników rolniczych pod marką Ursus. W nowo powstałej spółce URSUS i ELVACO będą posiadały po 50% udziałów.

 

W porozumieniu strony ustaliły warunki funkcjonowania wspólnej spółki oraz zasady produkcji i sprzedaży produkowanych przez nią ciągników URSUS na terenie Bałkan. Zawarte porozumienie jasno określa wzajemne obowiązki URSUS i ELVACO, które powinny być dopełnione przed zarejestrowaniem wspólnej spółki. Szczegółowo określono także zasady współpracy i harmonogram działań organizacyjno – prawnych zmierzających do zarejestrowania spółki.

 

Nowo powołana spółka powinna rozpocząć działalność operacyjną w czwartym kwartale 2012r. Zawarcie porozumienia stanowi realizację strategii Zarządu Ursus SA, a zrealizowanie jego postanowień przyspieszy odbudowę pozycji marki URSUS na rynku bałkańskim.

 

Spółka ELVACO AD na rynku bałkańskim działa nieprzerwanie od 1974 roku. Posiada cztery zakłady zajmujące się produkcją materiałów spawalniczych - elektrod, urządzeń technologicznych, siatki zbrojeniowej i systemów ogrodzeniowych oraz szyn do szybów windowych. Od 2009 roku ELEVACO jest częścią BOBAR Group. Spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Banja Luce.

 

Ursus SA jest jedyną spółką z segmentu maszyn i urządzeń rolniczych notowaną na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Ursus SA to wyłącznie polski kapitał. Spółka posiada zakłady produkcyjne w Lublinie, Dobrym Mieście, Biedaszkach Małych k. Kętrzyna i Opalenicy. Produkty URSUS SA, odpowiadają oczekiwaniom i potrzebom wszystkich pokoleń rolników, łącząc znakomitą tradycję i nowoczesność z wysoką jakością wykonania.

źródło: ursus.com.pl

stolicalokalnie.pl

StolicaLokalnie.pl

http://stolicalokalnie.pl/

http://stolicalokalnie.pl/catalog

Reklama